Najlepsi zawodnicy Bayernu w historii

Bayern Monachium to najbardziej utytułowany klub w historii niemieckiej piłki. Zespół ten od lat utrzymuje się również w czołówce najlepszych europejskich ekip. Przez ponad 120 lat przez zespół przewinęło się wielu wybitnych piłkarzy, którzy napisali swoją legendę w historii klubu. Oto zestawienie TOP 6 najlepszych piłkarzy Bayernu wszech czasów.

Robert Lewandowski

Według rankingu stworzonego w 2021 roku przez TVP Sport na szóstym miejscu został sklasyfikowany Robert Lewandowski. Możemy być dumni, że nasz rodak odegrał tak ważną rolę w historii hegemona, którym bez wątpienia jest Bayern. Polak jest jednym z najskuteczniejszych napastników w historii klubu, a jego największym osiągnięciem jest pobicie rekordu goli w jednym sezonie, który do tej pory należał do Gerda Müllera i był uznawany za nie do pobicia.

Sepp Maier

Na piątym miejscu znalazł się legendarny golkiper, który może nie być znany młodszej widowni, ale z całą pewnością kojarzy go każdy fan Bawarczyków. Maier był bramkarzem Bayernu przez ponad 20 lat, dla którego rozegrał 536 oficjalnych spotkań. Był on jednym z kreatorów sukcesów tego klubu w latach 70. Przyczynił się on między innymi do zdobycia trzech z rzędu Pucharów Mistrzów w latach 1974-1976. Z całą pewnością zasłużył, aby znaleźć się w tym zestawieniu.

Lothar Matthaus

Wśród najlepszych zawodników w historii Bayernu nie mogło również zabraknąć Lothara Matthausa. W ekipie Bawarczyków występował on od lat 80. do samego końca XX w., co czyni z niego jednego z najdłużej utrzymujących się w pierwszym składzie zawodników w historii klubu. Był on uważany za mózg i najważniejszą osobę w ekipie. Niestety jego kariera nigdy nie została zwieńczona wygraniem Pucharu lub Ligi Mistrzów.

Karl-Heinz Rummenigge

Na miejscu trzecim sklasyfikowano Karla-Heinza Rummenigge. Ten legendarny piłkarz Bayernu jest przez młodszych kibiców kojarzony głównie z rolą prezesa, którą pełnił do 2021 roku. Trzeba jednak wiedzieć, że miał on ogromny wpływ na sukcesy Bawarczyków w latach 70. i 80. Rummenigge dwukrotnie w swojej karierze wygrywał plebiscyt Złotej Piłki. Miało to miejsce w 1980 i 1981 roku. Na swoim koncie posiada także dwa Puchary Mistrzów i trzy tytuły króla strzelców Bundesligi.

Gerd Müller

Gerd Müller swoją grą odmienił nie tylko Bayern, ale także cały sport, jakim jest piłka nożna. Niemiec to nie tylko najskuteczniejszy zawodnik w historii Bayernu, ale całego XX wieku. Nie bez przyczyny jest on nazywany „najlepszą dziewiątką w historii”. Słynął on z doskonałego znalezienia się w polu karnym i jeszcze lepszego wykończenia akcji. Dla Bayernu grał przez 15 lat, podczas których zdobył 515 goli, co czyni go najlepszym strzelcem w historii klubu.

Franz Beckenbauer

Na pierwszym miejscu nie mógł znaleźć się nikt inny jak Franz Beckenbauer. Nie bez przyczyny zyskał on przydomek Der Kaiser, czyli Cesarz. Ten legendarny obrońca zdecydowanie wyprzedzał swoje czasy. To właśnie on był jednym z pierwszych obrońców, którzy charakteryzowali się dobrym wyszkoleniem technicznym. Ta umiejętność sprawiała, że odgrywał kluczową rolę w Bayernie. W swojej karierze dwukrotnie zdobył Złotą Piłkę.