Zawodnicy: Leon Goretzka

Goretzka od 2018 roku jest pomocnikiem w Bayernie Monachium, na boisku pojawia się z numerem 8. Wieloletni zawodnik reprezentacji kraju, zarówno w drużynach juniorskich, młodzieżowych oraz od 2014 seniorskich.

Sylwetka zawodnika

Leon Goretzka urodził się 6 lutego 1995 roku w niemieckim mieście Bochum. Jego pierwsze kluby piłkarskie mieszczą się w jego rodzinnym mieście. W 1999 roku, w wieku zaledwie czterech lat wstąp do WSV Bochum 06. Dwa lata później został zawodnikiem VfL Bochum, w którym w 2012 roku awansował do pierwszej drużyny.

Jego talent został zauważony przez kluby z całej europy, zainteresowani nim byli między Real Madryt, Arsenal czy FC Schalke 04. Goretzka postanowił jednak pozostać w kraju i podpisać umowę z Schalke w lipcu 2013 roku. Klub zapłacił za niego 3,25 miliona euro.

W 2018 roku zostanie zawodnikiem Bayernu Monachium, z którym jeszcze w tym samym roku sięgnie po Superpuchar Niemiec, Puchar Niemiec oraz Mistrzostwo Niemiec. Podczas kolejnych sezonów jeszcze dwukrotnie obroni tytuł mistrza kraju. W 2020 zdobędzie z drużyną Superpuchar Europy UEFA.

1 komentarz w temacie “Zawodnicy: Leon Goretzka

  1. W moim odczuciu Leon nadaje się do do transferu w przyszłym okienku transferowym

Comments are closed.