Zawodnicy: Serge Gnabry

Gnabry reprezentuje Bayern Monachium jako pomocnik z numerem 7. W drużynie gra od 2017 roku, rok wcześniej został zawodnikiem reprezentacji narodowej Niemiec. Król strzelców podczas Igrzysk Olimpijskich 2016. Podczas sezony 2018/2019 został wybrany graczem sezonu oraz piłkarzem miesiąca w Bundeslidze w październiku 2019 roku.

Sylwetka zawodnika

Serge David Gnabry urodził się 14 lipca 1995 roku w niemieckim mieście Stuttgart. Pochodzi z międzynarodowego domu. Jego ojciec urodził się w Republice Wybrzeża Kości Słoniowej, a matka w Niemczech. Jako młody chłopak oprócz piłki nożnej trenował również lekkoatletykę, a dokładniej biegi sprinterskie. Jednak wraz z rozwojem kariery musiał zdecydować się na jedną dyscyplinę. Jak teraz już wiemy, postawił na rozwój kariery piłkarskiej.

Do pierwszego klubu piłkarskiego dołączył już jako czterolatek. W 2016 roku zainteresował się nim Arsenal i wykupili go z niemieckiego klubu VfB Stuttgart za kwotę 100 tysięcy funtów. W sezonie 2011/2012 z powodu młodego wieku grał głównie w drużynie juniorskiej do lat 18. Jednak dzięki swoim umiejętnościom, jeszcze w tym samym sezonie został wcielony do drużyny rezerwowej Arsenalu.

Jeszcze zanim rozpoczął się kolejny sezon, Gnabry znalazł się w pierwszym składzie londyńskiej drużyny. 26 września 2012 roku rozegrał pierwszy, oficjalny mecz jako zawodnik Arsenalu FB, zapisując się w historii jako trzeci najmłodszy zawodnik tego klubu. Pierwszego gola zdobędzie 25 marca 2013 roku, podczas ćwierćfinałów NextGen Series.

Po więcej informacji związanych z angielskim klubem, serdecznie zapraszamy na portal earsenal.pl

W 2016 roku Gnabry powrócił do Niemiec, gdzie podpisał kontrakt z Werder Brema. Rok później, 11 czerwca 2017 roku związał się z Bayernem Monachium, z którym w 2020 roku sięgnie po puchar Ligi Mistrzów UEFA.

1 komentarz w temacie “Zawodnicy: Serge Gnabry

  1. Pamiętam tego zawodnika jeszcze z Arsenalu London, był młody i niepozorny, ale dobrze pokierował swoją karierą.

Comments are closed.