Robert Lewandowski – najwybitniejeszy polski piłkarz w historii

Robert Lewandowski to polski piłkarz, który był wieloletnim napastnikiem klubu Bayern Monachium, a teraz gra dla FC Barcelony. Występuje również i jednocześnie jest kapitanem reprezentacji Polski. Urodził się 21 sierpnia 1988 roku w Warszawie. Lewandowski rozpoczął karierę w piłce nożnej w Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, a następnie grał w kilku polskich klubach, m.in. w Lechu Poznań i Borussii Dortmund. Od 2014 roku jest zawodnikiem Bayernu Monachium, z którym zdobył m.in. pięć tytułów mistrza Niemiec i Ligę Mistrzów. Jest także wielokrotnym królem strzelców Bundesligi i reprezentacji Polski.

Gdzie karierę zaczynał Robert Lewandowski?

Robert Lewandowski zaczynał swoją karierę piłkarską w Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Grał tam od 2004 do 2006 roku, a następnie przeniósł się do pierwszego zespołu Legii, w którym rozegrał kilka spotkań w sezonie 2006/2007. Następnie przeniósł się do klubu Znicz Pruszków, gdzie grał przez dwa sezony, a następnie do Lecha Poznań, gdzie zdobył swój pierwszy tytuł mistrza Polski. W 2010 roku przeniósł się do Borussii Dortmund, a w 2014 roku do Bayernu Monachium. Niewątpliwie swoje sukcesy w Bayernie Monachium zawdzięcz nie tylko talentowi i ciężkiej pracy, ale także odpowiedniemu podejściu do diety i regeneracji – więcej o prozdrowotnych nawykach Roberta Lewandowskiego przeczytamy na portalu www.esuplementy.pl. Dodajmy, że od 2022 roku jest zawodnikiem FC Barcelony.

Robert Lewandowski w kadrze narodowej

Robert Lewandowski jest zawodnikiem reprezentacji Polski od 2008 roku. Dotychczas rozegrał 101 meczów i zdobył 63 bramki, co czyni go najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Polski. Brał udział w dwóch mistrzostwach Europy (2012 i 2016) oraz w mundialu w 2018 roku i 2022 roku. Jest także wielokrotnym królem strzelców eliminacji do mistrzostw Europy i świata.