Dayot Upamecano już trenuje z drużyną

Bayern Monachium rozpoczyna letni okres przygotowawczy w dniu dzisiejszym. Na początek zawodnicy przejdą serię testów medycznych, by sprawdzić w jakim stanie wrócili po urlopach. Z drużyną jest już też nowy nabytek Bayernu – Dayot Upamecano. Bayern zdołał dopiąć wszystkie sprawy, tak by 22-latek rozpoczął już teraz przygotowania, a nie dopiero od 15 lipca. Upamecano do Monachium przeniósł się z RB Lipsk, w którym był jednym z kluczowych zawodników. Pomimo wielkich ambicji ekipy z Lipska, środkowy obrońca wybrał grę dla najlepszej drużyny w Niemczech. Co nie może dziwić.

W dniu dzisiejszym nowy szkoleniowiec Bayernu, Julian Nagelsmann będzie miał do dyspozycji dziewiętnastu zawodników. W tym trzech bramkarzy. Zawodnicy, którzy brali lub biorą udział w mistrzostwach Europy rozpoczną przygotowania pod koniec lipca. Najpierw dostaną czas na kilkudniowy, zasłużony odpoczynek.

Bayern Monachium w ramach przygotowań zakontraktował cztery spotkania towarzyskie. Dwa z nich zostaną rozegrane jako Audi Cup. Rywalami drużyny z Monachium będą: FC Koeln, Ajax Amsterdam, Borussia Moenchengladbach, a także SSC Napoli. W tej ostatniej drużynie występuje środkowy pomocnik, reprezentant Polski Piotr Zieliński. Dojdzie więc do starcia dwóch liderów naszej kadry: wspomnianego Zielińskiego oraz Roberta Lewandowskiego.

źródło: fcbayern.com