Reakcje po meczu z Unionem

Bayern Monachium podzielił w 11. kolejce Bundesligi zremisował z Unionem Berlin. Stratę punktów Bawaryczków wykorzystał Bayer Leverkusen, który po pewnym zwycięstwie nad Hoffenheim został nowym liderem w ligowej tabeli. Poniżej prezentujemy komentarze do sobotniego meczu ze stołeczną drużyną.

Hansi Flick:

Przez pierwsze minuty byliśmy za mało skoncentrowani. Mogliśmy zdecydowanie lepiej zachować się w defensywie przy sytuacji bramkowej Unionu. Nie zachowaliśmy spokoju. Graliśmy asekuracyjnie, używaliśmy długich piłek, nie podobało mi się to. Mówiliśmy o tym w trakcie przerwy. Na drugą połowę chcieliśmy wyjść z większym opanowaniem, lepiej zajmować miejsca na boisku. Byłem bardziej zadowolony z drugiej części spotkania, graliśmy o wiele lepiej. Chcemy, aby nasi rywale byli pod ciągłą presją. Dzisiaj nie do końca udało nam się tego dokonać. Wiemy, że czeka nas trudny sezon. Chcemy docenić pozytywne aspekty naszej gry i poprawić się w elementach, w których nie zaprezentowaliśmy się na odpowiednim poziomie.

Manuel Neuer:

W niektórych sytuacjach nie wyglądaliśmy dobrze, pozwoliliśmy rywalom stworzyć groźne akcje. Z drugiej strony, w końcówce mogliśmy zdobyć bramkę na 2:1. Można stracić bramkę po stałym fragmencie gry, ale uważam, że pozwoliliśmy rywalom na zbyt wiele kontrataków. W następnych spotkaniach musimy być ostrożniejsi. Union to wymagający rywal. Ja, jako bramkarz, zawsze jestem sfrustrowany, gdy tracimy gole.

Thomas Müller:

Ostatnio często się zdarzało, że to nasi przeciwnicy otwierali wynik spotkania. Dzisiaj Union napoczął nas w bardzo wczesnej fazie meczu. Mocno walczyli, nie odpuszczali nas na krok. Sami utrudnialiśmy sobie życie, szczególnie w pierwszych dwudziestu minutach. Musimy złapać odpowiedni rytm i wrócić na odpowiednią ścieżkę. Mamy odpowiednią jakość i właściwe podejście mentalne, ale ostatnio częściej remisujemy, niż wygrywamy. To za mało, biorąc pod uwagę nasze ambicje.

Urs Fischer (trener Unionu Berlin):

Mogliśmy wygrać ten mecz. Zabrakło nam precyzji i opanowania, wykończenie nie było na odpowiednim poziomie. Jednocześnie mogliśmy stracić więcej bramek, więc naprawdę cieszę się z tego punktu.

Christopher Trimmel (Union Berlin):

Trzeba przyznać, że do zasłużony remis, biorąc pod uwagę sytuację z końcówki meczu, gdy Andy Luthe popisał się fantastyczną interwencją. Mieliśmy swoje sytuacje w pierwszej połowie, jednak naszym rywalem był Bayern. Wiemy, że grają co trzy dni. Zaliczyliśmy dzisiaj bardzo dobry występ.

Źródło: fcbayern.com