Bayern przegrywa z VfL Bochum. Jedynie Lewandowski uchronił się przed kompromitacją

Niemieckie media zgodnie nie zostawiają na zawodnikach Bayernu suchej nitki. Jedynym wyjątkiem jest Robert Lewandowski, który wielokrotnie wyróżniany był jako najlepszy zawodnik Bawarczyków.

Tragedia na Vonovia Ruhrstadion

Bayern poległ w starciu z VfL Bochum 4:2. Tym razem wynik pokazuje formę zawodników, być może należy się cieszyć że przewaga nie była jeszcze większa. Wielu dziennikarzy niemieckich gazet jednogłośnie stwierdziło, że jedynie Lewandowski wykazywał wolę walki na boisku. Obie bramki dla Bayernu zostały zdobyte przez Polaka.

Pomimo ociężałości kolegów z drużyny, kapitan polskiej reprezentacji zdołał zdobyć dwie bramki. Pierwszą już w 9. minucie otwierając wynik spotkania. Drugą zdołał dobić w 75. minucie ratując choć trochę wynik, który w tym momencie wynosił już 1:3.

Rekord Lewandowskiego

Pomimo fatalnej gry Bayernu, Robert Lewandowski zdołał pobić rekord jaki niewielu piłkarzy zdołało osiągnąć. Podczas rozgrywki zdobył bowiem swój 600 oraz 601 gol w swojej karierze, co więcej przekroczył już liczbę 25 goli w tym sezonie Bundesligi.