Znamy prawdopodobne składy na mecz Freiburg vs. Bayern

Bayern Monachium przygotowuje się do tego spotkania na sporym luzie. Dziewiąte z rzędu mistrzostwo Niemiec daje im spory komfort i przewagę nad Freiburgiem. Jest jednak ktoś w ekipie z Bawarii, który może odczuwać spory stres i presję na nim ciążącą.  Jest nim Robert Lewandowski.

Reprezentant Polski i absolutna gwiazda światowej piłki jest w przededniu wpisania się nie tylko w historię klubu, ale i całego niemieckiego futbolu. Hat-trick z ostatniej kolejki przeciwko Borussi M’Gladbach sprawił, że polski supersnajper traci już tylko jedną bramkę do rekordu Gerda Mullera. Jedna bramka, by wyrównać fenomenalny rekord 40 zdobytych bramek w jednym sezonie. By tego dokonać Polak będzie miał dwa mecze. Pierwszy już dziś z Freiburgiem. Wszystko jednak wskazuje na to, że cały bawarski zespół skupi się na tym, by ta sztuka udała się Lewandowskiemu jak najszybciej. Równie prawdopodobne jest to, że polski napastnik pobije ten rekord i ustanowi swój, jeszcze trudniejszy do pobicia.

Lewandowski uwielbia strzelać Freiburgowi. Robi to często i dużo. W ostatnich 17 spotkaniach kapitan reprezentacji Polski trafił, aż 18 razy do bramki Freiburga!

Poniżej przedstawiamy prawdopodobne składy wyjściowe:

Freiburg: Flekken – Kubler, Lienhart, Schlotterbeck, Gunter – Schmid, Santamaria, Hofler, Grifo – Demirović, Holer

Bayern: Nubel – Pavard, Boateng, Hernandez, Davies – Kimmich, Alaba – Sane, Muller, Musiala – Lewandowski

źródło: bundesliga.com