10 najszybszych piłkarzy w historii Bundesligi

Oficjalna strona ligi opublikowała ranking najszybszych piłkarzy w historii Bundesligi. Na samym jej szczycie widnieje imię i nazwisko jednego z naszych zawodników. Alphonso Davies – bo o nim mowa – okazał się być najszybciej biegającym zawodnikiem w historii Bundesligi. Poniżej prezentujemy całe zestawienie.

1. Alphonso Davies – 36,51 km/h

Sezon 2019/2020 będzie sezonem, którego nikt nie zapomni, a z pewnością Alphonso Davies. To był jego przełomowy sezon od dołączenia do Bayernu Monachium w styczniu 2019 roku. W 32. kolejce Bundesligi Bayern zapewnił sobie pierwsze – z sześciu – trofeów w tamtym sezonie. Dokładnie w tym samym spotkaniu Davies wykręcił zabójcze 36,51 km/h. Żaden z innych piłkarzy Bundesligi nie był nawet blisko tej prędkości.

2. Achraf Hakimi – 36,49 km/h

Poprzedni lider klasyfikacji. Marokańczyk pobił rekord prędkości w 20. kolejce Bundesligi. Niestety, nie cieszył się zbyt długo mianem najszybszego zawodnika ligi. Raptem kilka miesięcy później jego rekord został pobity przez wspomnianego wyżej Daviesa.

3. Leon Bailey – 36,4 km/h

Nie możesz być wolny jeżeli za kolegę masz Usaina Bolta i jego kompanów. Skrzydłowy z Jamajki wziął kilka lekcji biegania od kolegi i wykręcił trzecią najszybszą prędkość w historii niemieckiej ligi. Miało to miejsce w 33. kolejce sezonu 2019/2020

4. Jerry St. Juste – 36,1 km/h

St. Juste to pierwszy środkowy obrońca w naszym zestawieniu. Dla wielu może być to szokujące jednak obrońca Mainz jest naprawdę piekielnie szybki. W związku z tym nie ma problemów z uciekającymi przed nim napastnikami.

5. Moussa Diaby, Rabbi Matondo, Erling Haaland – 36 km/h

Cała trójka okazała się tak samo szybka. Nie wystarczyło jednak to, by znaleźć się na podium. Patrząc jednak na rozwój tych piłkarzy bardzo możliwe, że wkrótce poprawią swoje osiągi.

8. Kingsley Ehizibue – 35,9 km/h

Niewielu z Was pewnie spodziewało się zobaczyć tutaj obrońcę Kolonii. Z dwojga Kingsleyów bardziej oczekiwalibyśmy tutaj Kingsleya Comana. Jednak Francuz nie załapał się w ogóle do dziesiątki najlepszych sprinterów, a piłkarz Kolonii owszem.

9. Kevin Mbabu, Maxence Lacroix – 35,8 km/h

Całą listę zamykają ci dwaj panowie. Chociaż z pozoru różnice w tym zestawieniu są niewielkie to jednak strata kilometra do Daviesa robi naprawdę spore wrażenie. Kanadyjczyk zdeklasował rywali, a dół klasyfikacji wyraźnie od niego odstaje.

źródło; bundesliga.com