Bawarczycy powalczą o obrońcę – Sergino Desta

Bayern Monachium zdążył już sprowadzić dwóch obrońców. Oficjalnie – okienko transferowe jeszcze się nawet nie otworzyło. Jednak klub z Bawarii obrał na cel zawodnika, który już kiedyś był w ich sferze zainteresowania.

Jak twierdzą hiszpańskie media, „Die Roten” zamierzają namówić środkowego obrońcę Barcelony do transferu. Dest znalazł się na liście życzeń takich klubów jak: Arsenal i Juventus. Oba kluby jednak nie zdołały przekonać zawodnika do swoich racji i ten póki co został w Barcelonie. Bawarczycy pierwszą ofertę za Desta złożyli już w styczniu zeszłego roku. Jednak klub z Allianz Arena usłyszał odpowiedź odmowną ze strony właścicieli. Klub w którym wtedy występował Dest – Ajax – nie był zadowolony z otrzymanej oferty.

Mistrz Niemiec spróbował ponownie ostatniego lata. Niemcy nie byli jednak w stanie szybko sfinalizować tego transferu i wtedy na scenę wkroczyła Barcelona. Ostatecznie to właśnie w Katalonii skończył Sergino Dest.

Sprowadzenie Sergino Desta może się jednak okazać niemożliwe, gdyż sam obrońca wolałby pozostać w Katalonii i z nią powalczyć o mistrzostwo Hiszpanii w kolejnym sezonie.

źródło: bayernstrikes.com
zdjęcie: Getty Images