David Alaba z lukratywnym kontraktem w Madrycie

Fani Bayernu Monachium przeżywają chwilę smutku odkąd pojawiła się informacja o odejściu Davida Alaby. Kontrakt zawodnika nie został przedłużony przez niemiecki klub. W związku z tym Austriak odejdzie latem jako wolny zawodnik. Długo na „bezrobociu” nie zostanie, ponieważ już teraz mówi się o zainteresowaniu Realu Madryt.

Hiszpański klub jest zdeterminowany do sprowadzenia reprezentanta Anglii. Na tyle mocno, że są w stanie dać Alabie horrendalnie wysoki kontrakt. Czy te pieniądze go skuszą? Bardzo prawdopodobne. W Madrycie Alaba ma zarabiać więcej niż Robert Lewandowski w Bayernie Monachium. Mowa tutaj o 12,5 milionach euro rocznie. Tak donosi zarówno Sky Sport jak i niemiecki Bild. Kwota jest astronomiczna i chyba nie do końca adekwatna do skali talentu Alaby. Brutto mówimy tu o 25 milionach, w momencie, gdy najlepszy piłkarz świata – Lewandowski – zarabia 20.

Jeśli te spekulacje się potwierdzą to nie może dziwić fakt, że Alaba nie zdecydował się przedłużyć kontraktu z Bayernem. Bawarski klub może mieć jedynie nadzieję, że kolejna klubowa rewolucja i wprowadzanie młodych zawodników przyniesie skutki. Tym samym utrata Alaby na rzecz Realu nie będzie, aż tak odczuwalna.

źródło: bavarianfootballworks.com
zdjęcie: manutd.pl