Bayern Monachium przedłuża kontrakt z młodymi

Bayern Monachium mocno dba o jakość swoich młodych wychowanków. Nie jest tajemnicą, że pierwsza drużyna czerpie mocno z akademii. W tym momencie seniorzy szykują się do rozpoczęcia nowej batalii w Bundeslidze i Lidze Mistrzów i to jest priorytetem. Jednak działacze niemieckiego klubu nie zapominają o młodszych zawodnikach. W związku z tym Bayern przedłużył kontrakty z czterema młodzieżowcami.

Eyüp Aydin, Mike Eberhart, Aleksandar Pavlovic i Roman Reinelt okazali się być na tyle dobrzy i perspektywiczni, że mistrz Niemiec postanowił związać się z nimi na dłużej.

„Aleksandar jest z nami od 2013 roku., Roman od 2014 , Eyüp od 2017, a Mike od 2018 ” – powiedział Jochen Sauer, szef akademii. „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że ci czterej zawodnicy pozostaną w Bayernie przez dłuższy czas i że chcą podjąć z nami kolejne kroki w rozwoju”.

Bayern Monachium być może właśnie przedłużył kontrakty z zawodnikami, którzy w niedalekiej przyszłości będą stanowili o sile ich zespołu i poprowadzą drużynę z Monachium do kolejnych tytułów. Trzech z nich pozostanie w Bayernie II i tam będą starali się zrobić wrażenie na sztabie szkoleniowym i Julianie Nagelsmannie. Roman Reinelt zostanie jednak wypożyczony do klubu z Regionalligi – SSV Ulm.

źródło: bavarianfootballworks.com