Corentin Tolisso nadal może trafić do Arsenalu

Arsenal nadal jest powiązany z przeprowadzką pomocnika, ale będzie musiał ograniczyć wydatki do minimum po wydaniu ponad 100 milionów funtów tego lata. Kanonierzy wydali około 130 milionów funtów w tym okienku transferowym, a Martin Odegaard i Aaron Ramsdale dołączyli w piątek zwiększając tym samym liczbę nowych zawodników do pięciu. Arsenal odzyskał nadzieję na podpisanie kontraktu z Corentinem Tolisso z Bayernu Monachium dzięki ofercie Tottenhamu.

Uważa się, że Kanonierzy będą szukać nowego, głębszego pomocnika przed końcem lata, ponieważ sprowadzili już Martina Odegaarda na stałe. Kilka nazwisk było powiązanych z klubem przez całe okno transferowe.

Jednym z nich jest reprezentant Francji Tolisso, o którym mówi się, że Bayern rozważa sprzedaż w celu zdobycia gotówki. Mistrzowie Bundesligi chcą przejąć Marcela Sabitzera z RB Lipsk, ale muszą pozbyć się kogoś z obecnych kadrowiczów, by zbilansować swój budżet.

Według Bild, Tolisso jest głównym kandydatem do sprzedaży tego lata.

Sabitzer początkowo miał trafić do Londynu jednak rozmowy upadły, a Ndombele zdecydował się pozostać w Londynie. Ndombele wcześniej był łączony również z Bayernem. Uważa się, że Sabitzer będzie kosztował tylko około 15 milionów funtów, więc Tolisso może być dostępny za stosunkowo niską opłatą, aby Bayern mógł jak najszybciej zawrzeć transakcję.

Wcześniej tego lata Arsenal był powiązany z Manuelem Locatellim, ale zawodnik Sassuolo dołączył do Juventusu. A szef Serie A, Giovanni Carnevali, wyjaśnił, dlaczego Locatelli odrzucił Kanonierów dla Starej Damy.

„Zaoferowali nam 40 milionów euro, ale wolą Locatelli było przejście tylko do Juventusu i zrobiliśmy wszystko, aby go zadowolić” – powiedział Carnevali Gazzetta di Modena.

„Prośba Arsenału, która coś nas kosztowała…”

źródło: express.co.ul