Okazja do częstszej gry dla Alexandra Nubela

Zgodnie z informacją na stronie klubu, bramkarz AS Monaco Benjamin Lecomte został oficjalnie wypożyczony do Atlético Madryt.

Co to oznacza dla wypożyczonego z Bayernu Monachium Alexandra Nübla? Cóż, jego największy konkurent gra teraz dla Atletico. Nübel powinien być zadowolony ze swojej obecnej sytuacji. Powinna się ona bowiem przełożyć na większą liczbę rozegranych minut. Jedynym warunkiem do spełnienia jest bycie zdrowym. Rywalem do gry Nubela w tym sezonie będzie były bramkarz Legii Warszawa – Radosław Majecki.

Benjamin Lecomte przeniósł się do Atletico Madryt na zasadzie rocznego wypożyczenia. W Madrycie zasili sporą już kolonię były zawodników francuskiego Monaco. Spotka się tam choćby z Thomasem Lemarem. Mistrz Hiszpanii zbroi się do obrony tytułu, ale mimo wszystko jest mało prawdopodobne, by Lecomte wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie. W Atletico niepodważalną pozycję ma bramkarz Jan Oblak i to pewnie on będzie pierwszym wyborem. Benjamin Lecomte będzie musiał zadowolić się rolą zmiennika dla słowackiego golkipera.

Odejście Lecomte daje możliwość częstszej gry dla Alexandra Nubela. W tym celu przecież został wypożyczony do AS Monaco. W Bayernie nie mógł liczyć na częste występy, bo tam w bramce rządzi Manuel Neuer, który nie zamierza odpuszczać miejsca w bramce na rzecz żadnego z rywali. Jeśli więc nie wydarzy się nic nieprzewidzianego to Nubel będzie pierwszym bramkarzem francuskiej drużyny w tym sezonie.

źródło: bavarianfootballworks.com