Franck Ribery: Coman może zrobić różnicę

Przed hitowym spotkaniem Francji z Niemcami wywiadu udzielił Franck Ribery. Były reprezentant francuskiego zespołu powiedział, że Kingsley Coman powinien wystąpić w pierwszym składzie. Mało tego, skrzydłowy Fiorentiny i obecny ekspert „EM-insider” stwierdził, że Coman MUSI zagrać przeciwko Niemcom. Jest to nieco zaskakującego, gdyż w obecnym ustawieniu preferowanym przez Didiera Deschampsa nie ma miejsca dla Comana. Ribery twierdzi jednak inaczej.

On jest niezwykle ważnym zawodnikiem – mówi Ribery – Z jego umiejętnościami, łatwością dryblingu może zrobić różnicę.

Kingsley Coman opuścił kilka sesji treningowych z reprezentacją podczas przygotowań. Powodem były jego problemy mięśniowe. Jednak na Niemców powinien już być w pełni gotowy do gry.

Trzeba zaznaczyć, że zawodnicy o umiejętnościach Kingsleya Comana dają niezwykle dużo opcji dla Didiera Deschampsa. Jeżeli selekcjoner Francuzów zdecyduje się na zmianę ustawienia na 4-2-3-1, Coman powinien grać tuż za Kylianem Mbappe. Ta dwójka jest w stanie rozmontować każdą obronę i zdobyć sporo bramek. Nie bez powodu reprezentacja Francji jest przecież faworytem do wygrania całego Euro.

źródło: bavarianfootballworks.com