Goretzka zostaje na dłużej w Monachium

Wcześniej dzisiaj Bayern Monachium przedstawił długo oczekiwaną wiadomość: Leon Goretzka formalnie podpisał przedłużenie kontraktu, który utrzyma go w Bawarii do sezonu 2025/2026. Oczywiście kierownictwo Rekordmeistera było zachwycone, że transakcja została sfinalizowana.

„Leon Goretzka to idealny mecz dla Bayernu z wielu powodów. Z jednej strony jego atuty są cenione w całej Europie. Z drugiej strony to osobowość poza polem gry. Goretzka jest liderem na boisku piłkarskim i poza nim – i to właśnie lubimy widzieć tutaj w FC Bayern – powiedział prezes Bayernu Monachium Herbert Hainer dla FCBayern.com.

Dla Olivera Kahna, dyrektora generalnego Bayernu Monachium, przedłużenie umowy Goretzki było „kluczowe”.

„Kluczowe dla rozwoju FC Bayern jest utrzymanie naszych najlepszych zawodników przez długi czas. Aby odnieść sukces jako klub, potrzebujemy graczy, którzy są stale zmotywowani — a Leonowi Goretzka nie trzeba mówić o motywacji. Zawsze chce się poprawiać i ma ambicję kształtowania ery w FC Bayern. To przedłużenie umowy jest również znakiem, że Leon jest przekonany, że w przyszłości będziemy nadal odnosić takie same sukcesy, jak w przeszłości” – powiedział Kahn.

Człowiek, którego zadaniem jest doprowadzenie do zawarcia umowy, dyrektor sportowy Hasan „Brazzo” Salihamidzic, jest zachwycony, że Goretzka i Joshua Kimmich będą blokować środkowy pomocnik przez wiele lat.

„Cieszymy się, że Leon Goretzka przedłużył swój kontrakt do 2026 roku. Leon stał się kluczowym graczem w FC Bayern i twarzą tego zespołu. Bardzo się cieszę, że będziemy pracować razem przez następne pięć lat” – powiedział Salihamidzic. „Leon jest źródłem energii na boisku i poza nim. Ma świetną technikę i dynamikę oraz jest szczególnie niebezpiecznym pomocnikiem, który może decydować o meczach. Cieszymy się, że Joshua Kimmich i Leon Goretzka są sercem naszego zespołu i będą grać dla FC Bayern jeszcze przez wiele lat.

źródło: bavarianfootball.com