Kenan Yıldız wybrał Juventus

Niezwykle wszechstronnie uzdolniony zawodnik młodzieżowego składu Bayernu Monachium, Kenan Yıldız nie zdecydował się na przedłużenie umowy z klubem. Siedemnastolatkiem interesowało się wiele klubów, jednak to Juventusowi udało się finalnie zakontraktować piłkarza.

Młody talent

Kenan Yıldız urodził się 4 maja 2005 roku w niemieckim mieście Ratyzbona. Pomimo urodzenia w Niemczech, Kenan posiada podwójne obywatelstwo. Jego ojciec jest bowiem Turkiem, a matka Niemką. Dzięki temu Yıldız dość szybko znalazł się w składzie młodzieżowej reprezentacji Turcji U-17. Podczas meczy eliminacyjnych Mistrzostw Europy zagrał w łącznie sześciu meczach, podczas których zdobył łącznie trzy gole oraz zaliczył dwie asysty.

Yıldız gra na pozycji ofensywnego pomocnika, pomimo młodego wieku zdołał już zwrócić na siebie uwagę. Zarówno fani jak i specjaliści piłki nożnej zgodnie nazywają go wschodzącą gwiazdą futbolu. Jest to bowiem jeden z lepiej zapowiadających się zawodników młodego pokolenia. Szczególny podziw budzi jego wielozadaniowość, skupienie na działaniu oraz precyzyjne dążenie do celu.

Walka o siedemnastolatka

W ostatnim sezonie mogliśmy oglądać Yıldıza podczas dwudziestu meczy, podczas których zdobył sześć bramek. Zaliczył także dwie asysty, przyczyniając się łącznie do zdobycia ośmiu bramek w poprzednim rozdaniu Bundesligi U-17 oraz U-19. Na tym jednak kończy się przygoda z młodzieżowymi drużynami Bayernu.

Patrząc na niesamowity potencjał zawodnika, nie powinien dziwić fakt że interesowało się nim wiele klubów z całej Europy. Finalnie wybór padł na włoski Juventus, a z odrzuconych propozycji możemy wymienić chociażby FB Barcelonę. Kontrakt z nową drużyną będzie obowiązywał na razie do 30 czerwca 2025.

Yıldız na początku zostanie zawodnikiem młodzieżowej drużyny U-19. Jednak w przypadku szybkiego zaklimatyzowania oraz dalszego rozwoju ma zagwarantowany awans do drużyny U-23. Nie wykluczona jest także możliwość przeniesienia go od razu do pierwszego składu, gdzie miałby możliwość jeszcze szybszej i intensywniejszej nauki wśród najlepszych piłkarzy.