Wciąż nie wiadomo gdzie zagra Lewandowski

Choć do zakończenia sezonu transferowego zostało jeszcze trochę czasu, zarówno kibice jak i media głośno zastanawiają się co właściwie dzieje się w kwestii transferu Roberta Lewandowskiego? 

Niekończąca się saga

Spekulacje na temat opuszczenia Niemiec przez kapitana polskiej drużyny narodowej krążą już od kilku dobrych miesięcy. Pomimo, że FC Barcelona już dawno rozpoczęła rozmowy z Bayernem- wciąż nie jesteśmy bliżej transferu Lewandowskiego. Przede wszystkim problemem są pieniądze- hiszpański klub pomimo ambitnych planów wciąż ma problem z zebraniem odpowiedniej kwoty. A Bawarczycy nie oddadzą swojego najlepszego napastnika tak łatwo.

Klub oficjalnie wciąż nie potwierdza potencjalnego transferu Polaka. W niemieckich mediach oficjalnie wciąż podawana jest informacja o tym, że „Lewy” swój kontrakt wypełni. Dla przypomnienia obowiązuje on do czerwca przyszłego roku. Ciężko więc odnieść się sensownie do całej sytuacji, gdyż transfer wciąż pozostaje głównie w sferze domysłów i spekulacji.

Co z treningami?

Pomimo krążących nie tak dawno plotek mówiących o tym, że Lewandowski nie zjawi się na treningach Bayernu- Polak powrócił z wakacji aby stawić się w szeregach Bawarczyków. Nowe spekulacje mówią więc teraz o tym, że ma być to jego ostatni trening w tych barwach. Barcelona ma wysłać już czwartą ofertę zakupu napastnika. Wciąż jednak nie wiemy tak naprawdę jak blisko transferu faktycznie jesteśmy.

W podobnej sytuacji jest podobno klub z Wysp Brytyjskich- Manchester United. Ich obecna gwiazda, Christiano Ronaldo jest ponoć niezadowolony zarówno z wyników drużyny jak i polityki transferowej. Zawodnik ma podobno planować zmianę drużyny, jednak w jego przypadku problemem jest znalezienie klubu chętnego na jego zakup. Jednak w przeciwieństwie do Lewandowskiego, który na treningu się pojawił- Ronaldo pozostawił kolegów samych sobie. Nieobecność tłumaczy powodami rodzinnymi, z tego powodu również nie poleciał z drużyną na tournée po Azji.

Do końca okienka transferowego wciąż mamy trochę czasu. A jeśli Barcelona jest naprawdę tak nastawiona na transfer Lewandowskiego, na pewno będzie im zależeć na jak najszybszym zamknięciu umowy. Szczególnie, że teraz jest najlepszy okres aby nowi zawodnicy mogli się zgrać z drużyna i przestawić do innego tryby treningów i taktyki.