Neuer powrócił do normalnych treningów

Jeszcze miesiąc temu sytuacja zdrowotna Manuela Neuera nie była pewna. Od grudnia zmagał się z problemami z kolanem; każda próba powrotu do treningów kończyła się dla niego kolejnymi problemami.

Świetne wieści z Bayernu

W niemieckiej prasie krążyły plotki o powrocie kapitana Bayernu do treningów. Na szczęście nie musimy już więcej spekulować, gdyż na portalu Bayernu Monachium została opublikowana oficjalna informacja. Manuel Neuer dostał pozwolenie na rozpoczęcie treningów bramkarskich.

Jeszcze nie tak dawno, pomimo chęci ze strony bramkarza nie był on w stanie kontynuować treningów biegowych. Operacja kolana dała widoczną poprawę, Neuer jest już w stanie normalnie biegać bez odczuwania bólu i dyskomfortu.

Możemy się więc spodziewać rychłego powrotu naszego ulubionego bramkarza. Ciężko jednak przewidzieć czy będzie to już w tą sobotę, podczas spotkania z Bayerem 04 Leverkusen. Czy przyjdzie nam poczekać do 8 marca na konfrontację z RB Salzburg. Jedno jest pewne, zdecydowanie lepiej zaczekać, niż narażać zawodnika na kolejną pauzę, która i tak była zdecydowanie zbyt długa.

Kolejny powrót

Na murawie zobaczymy niebawem także Thomasa Muellera. Zakończył on już okres izolacji domowej, a jego wyniki kontroli medycznej dały zielone światło do powrotu do gry. Na razie zrealizował on trening indywidualny. Miał poradzić sobie na nim na tyle dobrze, że jest spora szansa, że zobaczymy do na boisku jeszcze w tym tygodniu.