Oceny zawodników Bayernu po meczu z Bochum

Kolejny dzień, kolejny rekord Roberta Lewandowskiego, kolejny mecz Bundesligi, który był zdecydowanie za łatwy dla Bayernu Monachium. Panujący mistrzowie Bundesligi z łatwością rozmontowali Bochum, gdy mecz na Allianz zakończył się 7:0.

Po zachęcającym początku ze strony gości, Bayern zazwyczaj wysuwał się na prowadzenie – otwierając wynik w 17. minucie przez Leroya Sane’a, który zaczyna pokazywać swoją najlepszą piłkę w koszulce Bayernu po trudnym debiucie. Jego rzut wolny z 25 jardów przeszedł przez ścianę, ku furii bramkarza Manuela Riemanna.

Sane ustawił Joshuę Kimmicha w 27. minucie jako numer dwa, po zgrabnej grze z udziałem Thomasa Mullera, która przeszła na lewą stronę. Dośrodkowanie Sane’a znalazło Kimmicha w środku, zwykle tam, gdzie można było znaleźć Lewandowskiego, a on miał cały czas na świecie, aby skręcić i dobić przez ugięcie.

Muller odegrał kluczową rolę w kolejnych dwóch golach, które padły po ucieczkach Bayernu, gdy legendarny napastnik ustawił Serge’a Gnabry’ego i Vassilisa Lampopulousa, aby przed przerwą wpadli do domu. Problem Lampopulousa polegał jednak na tym, że umieścił piłkę w złej siatce. Bayern dołożył kolejne trzy po przerwie (po prostu okrutne, czyż nie?), gdy Lewandowski strzelił gola z metra, aby zdobyć gola w 13. meczu u siebie z rzędu w lidze i ustanowił nowy rekord. Teraz strzelił gola przeciwko wszystkim obecnym zespołom Bundesligi. Kolejny dla Kimmicha i kamień milowy, 50. gol BuLi dla Erica Maxima Choupo-Moting, zakończył rekordową porażkę gości.

Manuel Neuer  – 6/10 – Musiał się tak znudzić, że zdecydował się na wędrówkę tuż przed godziną. W pierwszej połowie wykonał wczesną interwencję, zanim bramki zaczęły płynąć.

Josip Stanisic – 7/10 – Szczerze mówiąc, będzie miał trudniejsze dni.

Niklas Sule – 7/10 – Czyste prześcieradło, robota wykonana.

Lucas Hernandez — 7/10 — Przechadzał się po grze u boku swojego środkowego obrońcy. Nigdy się nie martwię.

Alphonso Davies  – 8/10 – Po przestudiowaniu tego popołudnia partnerstwa Davies x Sane po lewej stronie, zdecydowałem, że jest to niesprawiedliwe w stosunku do innych zespołów. Odniósł obrażenia w pierwszej połowie i poddał się w HT.

Joshua Kimmich  – 9/10 – Dwa gole tego dnia z bliskiej odległości, ale klasa tego dzieciaka jest tak oczywista. Niektóre z jego przepustek, takich jak Sane i Muller, były wspaniałe.

Leon Goretzka – 8/10 – Oglądanie tego pociągu biegnącego z piłką przez pomoc musi być przerażające dla przeciwnika – być może dlatego szarżował napastnika bezkonfliktowo, gdy gra się przeciągała.

Thomas Muller  – 9.10 – Zabójczy z ostatnim podaniem jak zawsze, ustawiając dwa w pierwszej połowie – nawet jeśli drugi był na bramkę samobójczą. Miał nieuznaną bramkę za spalonego – nie żeby Bayern potrzebował więcej bramek.

Serge Gnabry – 8/10 – W przerwie strzelił gola w pierwszej połowie i cieszył się czasem, w jakim mu pozwalano.

Robert Lewandowski – 8/10 – Strzelił gola w 13 kolejnych meczach u siebie w Bundeslidze; nowy rekord. Zrobił stosunkowo niewiele poza tym, że zdobył punkty, co jest absolutnie w porządku… ponieważ zdobywa tony.

Leroy Sane  – 8/10 – Zdobył jedną bramkę i wypracował drugi. W tej chwili wygląda bardzo dobrze pod Julianem Nagelsmannem. Subbed po piątym na miły odpoczynek.

źródło: 90min.com