Odejście Lewandowskiego kwestią czasu

Pomimo, że Robert Lewandowski jest najlepszym strzelcem Bundesligi- w tym sezonie wyprzedził w kwalifikacji zajmującego drugie miejsce w kwalifikacji strzelców Patrika Schicka o 11 goli; Bayern wciąż nie ma zamiaru dogadywać się z Polakiem.

Niekończąca się opowieść

Z początku mieliśmy jedynie plotki i domysły związane z ewentualnym transferem Roberta Lewandowskiego. Spekulowan na temat ewentualnego transferu do jednego z angielskich klubów, wymieniano między innymi Chelsea, oraz Manchester United lub City. Chyba od początku największym faworytem była jednak FC Barcelona.

Tego, że Lewandowski kontraktu nie przedłuży możemy być już niemalże pewni. Sam piłkarz potwierdził, że na pewno nie zostanie w Monachium po roku 2023. Najchętniej odszedł by z klubu już teraz. Jest to więc idealna okazja dla Bayernu aby zarobić prawie czterdzieści milionów euro. Jeśli jednak faktycznie postanowią przetrzymać Polaka do końca kontraktu jak zapowiedział prezydent Bayernu Herbert Hainer, będą musieli puścić go wolno bez żadnej zapłaty w zamian.

Takie rozwiązanie jest więc nienajlepsza finansowo dla Bayernu. Oraz co gorsza dla samego Lewandowskiego, który musiałby czekać jeszcze kolejny sezon. W przyszłym roku będzie miał on już 35 lat, co może stanąć na drodze do podpisania dłuższego kontraktu z nowym klubem.

Transfer do Katalonii?

Lewandowski ma być ponoć po słowie z władzami FC Barcelony. Chcą oni zaproponować mu wymarzony trzyletni kontrakt oraz zadowalające zarobki. Według informacji w mediach mowa jest o kwocie dziewięciu milionów euro rocznie. Największą bolączką ma być kwota transferu, jednak po sprzedaży kilku zawodników Barcelona ma być gotowa na zapłacenie pełnej kwoty.

Wygląda więc na to, że sprawa jest już prawie przesądzona. Na drodze stoi jednak upartość władz Bayernu Monachium. Cały czas zapowiadają, że nie mają zamiaru odpuścić i Lewandowski musi wypełnić cały kontrakt; nawet jeśli miałoby to się wiązać z rezygnacją z czterdziestu milionów euro. Ciekawe jest jednak, że pomimo zapowiedzi że Lewandowski zostaje w klubie- Bayern rozgląda się czynnie za nowymi napastnikami. Być może jednak decyzje nie są tak do końca podjęte i jest szansa, że zobaczymy Roberta Lewandowskiego w barwach Katalonii już w przyszłym sezonie.