Ryan Gravenberch oficjalnie w Bayernie

W końcu mamy oficjalne potwierdzenie- tygodnie negocjacji przyniosły oczekiwane skutki. Ryan Gravenberch jest gotowy na opuszczenie Ajaksu i wstąpienie w szeregi Bayernu Monachium. Dodatkowo Monachijczycy zapłacili mniejsza niż wstępnie omawiana kwota, wciąż pozostają więc kolejne fundusze na następne duże transfery.

Młody talent z Holandii

Ryan Gravenberch urodził się 16 maja 2002 roku w stolicy Holandii, Amsterdamie. Jest wychowankiem AFC Ajax, dla którego grał od 2010 roku. Pierwsze osiem lat spędził w składach młodzieżowych, aby w 2018 awansować do pierwszej, seniorskiej drużyny. Już w pierwszym sezonie odebrał z Ajaxem zarówno mistrzostwo jak i puchar kraju. Zagwarantował sobie tym samym stałe miejsce w głównej drużynie klubu. W tym samym roku brał udział w juniorskich mistrzostwach Europy, które wygrał jako zawodnik reprezentacji Holandii do lat 17.

Powitanie w Niemczech

Kontrakt Gravenbercha z Ajaxem był ważny jeszcze przez rok, dlatego Bayern musiał oczywiście zapłacić za transfer pomocnika. Początkowo Ajax domagał się kwoty 35 milionów, jednak biorąc pod uwagę wciąż niewielkie doświadczenie Holendra Niemcy zdołali zbić cenę do 19-20 milionów euro. Dodatkowo do kwoty dochodzą oczywiście jeszcze ewentualne bonusy, na które przewidziano sumę 5,5 miliona euro. Kolejny zapis w umowie mówi o kolejnym dodatku dla Holendrów. Zabezpieczyli bowiem dla siebie 7,5 procenta od kwoty ewentualnego przyszłego transferu Gravenbercha.

Holender sprawdza się znakomicie na pozycji defensywnego pomocnika, będzie więc idealnym wsparciem dla zespołu. Dołączy do duetu Joshua Kimmich i Leon Goretzka- możemy przewidywać, że sprawdzi się zarówno jako wsparcie lub zastępca dla obu doświadczonych piłkarzy.