Marcel Sabitzer wkrótce opuści klub?

Niedawny dodatek do drużyny, Marcel Sabitzer może już wkrótce opuścić zespół Bawarczyków. Zdecydowanie nie zdołał on spełnić oczekiwań stawianych przez klub, który ogłosił chęć sprzedaży Austriaka zaledwie rok po transferze z RB Lipsk.

Okrajanie budżetu

Marcel Sabitzer dołączył do Bayernu Monachium rok temu, podczas letniego okienka transferowego 2021. Podpisał wówczas czteroletni kontrakt, który wciąż obowiązuje do 2025 roku. Nie wygląda jednak na to, żeby zdołał on wypełnić go do końca- jak zakładały początkowe umowy.

Władze Bayernu zdecydowały się bowiem na wystawienie Austriaka na listę zawodników do sprzedaży. Proponowana kwota transferu wynosi 15 milionów euro, pozwoliłoby to więc na mniej więcej wyrównanie zeszłorocznych kosztów zakupu pomocnika. Ma być to także zabezpieczenie zakupu Konrada Laimera. Kwota z ewentualnej sprzedaży Sabitzera została by przeznaczona właśnie na sprowadzenie nowego zawodnika.

Niezadowalające statystyki

Sabitzer nie miał zbyt wielu okazji, aby zaprezentować się z najlepszej strony na boisku. Podczas ubiegłego sezonu zagrał w jedynie 32 meczach, podczas których zaliczył zaledwie jednego gola oraz asystę. Bayern nie przewiduje, że kolejne sezony przyniosą znaczną zmianę w grze Austriaka.

Władze klubu nie są zadowolone przede wszystkim z formy dwudziestoośmiolatka, który niestety nie sprawdzał się jako zawodnik pierwszego składu. Przez ostatnich kilka miesięcy rozgrywał głównie z ławki rezerwowych. Nie jest to jednak rozwiązanie jakie satysfakcjonuje zarząd klubu.

Sam Marcel Sabitzer ma być rozczarowany podejściem klubu. Do końca liczył na kolejną szansę i pozostanie w klubie na kolejny sezon. Jednak Bayern nie ma w planach trzymania piłkarzy grających głowie jako zmiennicy, dlatego możemy oczekiwać niedługiego odejścia Sabitzera.