Walka o Sadio Mane wciąż trwa

Jeszcze w zeszłym tygodniu Bayern wysłał pierwszą propozycję transferową za Sadio Mane. Liverpool dość szybko odpowiedział negatywnie, wymagając wyższej lecz nieokreślonej kwoty. Jednak Bayern jeszcze szybciej odpowiedział nową propozycją. Więcej na temat rozpoczęcia rozmów pomiędzy klubami przeczytacie w „Najnowszych wiadomościach transferowych” portalu eLiverpool.pl. A jeśli ciekawi Was nowa propozycja Bayernu, zapraszam do dalszej lektury.

Transfer numer jeden

Bayern Monachium jest zdecydowany na zakup skrzydłowego The Reds w tym okienku transferowym. Pierwsza propozycja w wysokości 25 milionów funtów została odrzucona, Die Rotem powraca więc z nową propozycją.

Tym razem na stole jest już 35 milionów euro kwoty gwarantowanej oraz dodatkowe pięć milionów w bonusach. Niemieckie media donoszą, że jest to kwota jakiej oczekiwali Liverpoolu. Oznaczało by to więc dość szybkie porozumienie i sprawne rozpoczęcie transferu. Jeśli plotki faktycznie pokrywają się z prawdą oznaczałoby to, że Bayern dość szybko zdołał zapewnić sobie najbardziej oczekiwany transfer tego lata.

Rozchwytywany napastnik

Sadio mane urodził się 10 kwietnia 1992 roku w Senegalu. Od 2012 roku jest zawodnikiem reprezentacji narodowej swojego kraju. W Liverpoolu gra od 2016 roku, gdzie zagrał w łącznie 196 ligowych meczach podczas których zdobył w sumie 90 goli. Tylko w sezonie 2021/2022 pojawił się na boisku podczas oficjalnych meczy 51 razy. Zdobył w nie łącznie 23 gole i wykonał pięć asyst. Jego wartość wyceniania jest na 80 milionów euro.

Nie wykluczone, że potwierdzenie transferu Senegalczyka przyspieszy rozwiązanie sytuacji z Robertem Lewandowskim. Pomimo, że klub wciąż zaprzecza transferowi do Barcelony czy innego klubu, spekuluje się że przybycie do Bayernu Mane może być sposobem na zastąpienie polskiego strzelca.