Były prezydent klubu Willi O. Hoffmann nie żyje

Bayern Monachium poinformował o śmierci byłego prezydenta klubu. Willi O. Hoffmann był niezwykle ważną postacią w historii klubu, zmarł 9 sierpnia w wieku 92 lat. Hoffmann był jednym z filarów budujących potęgę Bayernu. Obecny prezes klubu, Herbert Hainer przekazał kondolencje rodzinie zmarłego, wspomniał także o tym jak ważną rolę w historii Bayernu pełnił.

Niezapomniany „Champagne-Willi”

Willi Otto Hoffmann urodził się 30 czerwca 1930 roku w Monachium. Karierę w piłce nożnej zaczynał jako piłkarz. W 2. Bundeslidze zagrał łącznie 92 mecze, zdobył także 32 gole. Zaś w Bundeslidze Niemieckiej rozegrał 55 meczy i zdobył 14 goli. Jako zawodnik Die Roten trzykrotnie odbierał tytuł Mistrza Niemiec. Kolejno w latach 1972, 1973 oraz 1974. Wówczas jego kolegami z drużyny byli między innymi Franz Beckenbauer czy Gerd Muller.

Stery Bayernu Monachium objął w 1979 roku i do 1985 roku pełnił funkcję prezydenta klubu. Jednak nie wykonał przeskoku od zawodnika do prezesa bez wcześniejszego zapoznawania się z działaniem i strukturami klubu. Po zakończeniu kariery piłkarskiej był między innymi sekretarzem oraz skarbnikiem Bayernu Monachium.

Za jego kadencji powstała podstawa pod Bayern Monachium jaki znamy dziś. Klub utytułowany, zaliczany do jednego z najlepszych na całym świecie. Podczas jego sześcioletniej kadencji Bawarczycy czterokrotnie odbierali najważniejsze krajowe trofea. Dwukrotnie odbierali Puchar Niemiec oraz także dwukrotnie wywalczyli mistrzostwo Niemiec.