Lewandowski gwiazdą spotkania z FC Köln

Robert Lewandowski tradycyjnie nie zawiódł. Tym razem dodatkowo podkreślił swoje umiejętności zdobywając hat-trick. Zawodnikom z Kölna ciężko było powstrzymać polaka, który niewiele robił sobie z ich defensywy. W samym bieżącym sezonie, Lewandowski zdobył już 23 gole. Jest również jednym z niewielu zawodników, którzy zdobyli ponad 300 w Bundeslidze. Obecnie tylko Gerd Müller jest w kwalifikacji strzelców lepszy od Lewego. Były reprezentant Niemiec a także swego czasu zawodnik Bayernu Monachium ma na swoim koncie 365 bramek w lidze. To zapewne tylko kwestia czasu kiedy to Robert Lewandowski ustanowi nowy rekord strzelecki Bundesligi.

Więcej informacji na temat bieżących informacji dotyczących kapitana reprezentacji Polski można przeczytać w artykule serwisu ego.pl: Wielki wyczyn Lewandowskiego

Bayern Monachium vs 1. FC Köln

Zespół z Monachium nie zwlekał z nadaniem grze swojego tempa. Już w 9. minucie Thomas Mueller przekazał Robertowi Lewandowskiemu piłkę, który bez problemu wprowadził ją do bramki. Po celnym strzale z trzynastu metrów wynik stanowił 1:0 dla Bayernu.

Drużyna gospodarzy próbowała swojego szczęścia w 23. minucie rozgrywki. Anthony Modeste wykonał świetny strzał z główki, jednak niezawodny Manuel Neuer bez problemu obronił strzał. Niedługo później Thomas Mueller zanotował kolejną świetną asystę. Tym razem podał piłkę do Corentina Tolisso, który znajdował się w polu karnym. Tolisso oddał celny strzał na bramkę, zdobywając tym samym swojego pierwszego gola w Bundeslidze. W 25. minucie wynik przechylił się jeszcze bardziej na korzyść gości- 2:0.

Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy Lewandowski wykonał strzał na bramkę przeciwników w 41. minucie. Jednak Marvin Schwäbe tym razem nie dał się przechytrzyć i obronił strzał. W 45. minucie Köln miał szansę na zakończenie połowy z jednym golem na swoim koncie. Jednak Ondrej Duda nie zdołał wbić piłki do bramki, pomimo jedynie pięciometrowej odległości do Neuera.

Lewandowski pierwszy atak drugiej połowy przeprowadził w 51. minucie. Nie zdołał jednak zdobyć bramki, pokonany w pojedynku ze Schwäbe. Kolejną próbę zdobycia punktu dla Monachium podejmie Leroy Sane w duecie z Lewym. W 62. minucie gry polak odda kolejny celny strzał, zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu.

Jednak wynik 3-0 nie utrzymał się za długo. Lewandowski miał bowiem wciąż apetyt na więcej. W 74. minucie gry odda kolejny celny strzał zmieniając wynik na 4:0.