Zawodnicy: Joshua Kimmich

Joshua Kimmich od siedmiu lat jest zawodnikiem Bayernu Monachium. Na boisku występuje z numerem 6, na pozycji pomocnika. Początkowo członek juniorskiej reprezentacji Niemiec, obecnie zawodnik dorosłej kadry narodowej.

Sylwetka zawodnika

Joshua Walter Kimmich przyszedł na świat 8 lutego 1995 roku w niemieckim mieście Rottwell. Pierwsze kroki w piłkarskim świecie stawiał w lokalnym klubie VfB Bösingen. Jako dwunastolatek został przyjęty do szkółki piłkarskiej klubu VfB Stuttgart. Zostanie tutaj osiem lat, przechodząc kolejne etapy szkolenia. Najpierw jako zawodnik drużyny juniorskiej; aby w sezonie 2012/2013 zadebiutować podczas rozgrywek Bundesligi do lat 19.

W 2013 roku został wypożyczony do trzecioligowego zespołu RB Leipzig, gdzie pozostanie kolejne dwa lata. Podczas sezonu 2013/2014 drużyna uzyskała awans do 2. Budesligi. Z początkiem 2015 roku klub postanowił wykupić Kimmicha ze VfB Stuttgart. W tym samym czasie zawodnikiem zainteresował się również Bayern Monachium. Transfer został ukończony jeszcze latem tego roku.

9 sierpnia 2015 Joshua Kimmich zadebiutował w klubie jako zawodnik podstawowego składu podczas meczu o Puchar Niemiec. Bayern wygrał wówczas z FC Nöttingen z wynikiem 3:1. Od tego sezonu Kimmich zdobędzie z drużyną sześć tytułów Mistrza Niemiec- co sezon broniąc tytułu. Sezon 2019/2020 zakończy na szczycie Ligi Mistrzów UEFA. W roku 2020 sięgnie z Bayernem jednocześnie po Superpuchar Europy UEFA oraz po Klubowe mistrzostwo świata.

Reprezentacja Niemiec

Kimmich zadebiutował w reprezentacji U-17 jako szesnastolatek. W 2014 roku zdobędzie z drużyną młodzieżowe Mistrzostwo Europy w kategorii zawodników do lat 19. Po rozegraniu łącznie 14 meczy w kategorii U-21 zostanie przyjęty w szeregi kadry narodowej w 2016 roku.