Zawodnicy: Benjamin Pavard

Pavard od 2019 roku występuje w Bayernie Monachium na pozycji obrońcy, z numerem 5. Przed wstąpieniem do kadry reprezentacji narodowej Francji, występował w drużynie narodowej juniorskiej oraz młodzieżowej.

Sylwetka zawodnika

Benjamin Pavard urodził się 28 marca 1996 roku we francuskiej miejscowości Maubeuge. Już jako sześciolatek został zawodnikiem US Jeumont gdzie pozostał przez trzy lata. W 2005 roku został zawodnikiem Lille OSC. Dziesięć lat później dołączył do pierwszego składu drużyny seniorskiej podczas meczu przeciwko FC Nantes.

W sierpniu 2016 roku przeszedł do swojego pierwszego niemieckiego klubu, VfB Stuttgart. Już podczas debiutanckiego meczu w barwach drużyny 3 października 2016, strzelił jednego z 4 goli zdobytych w spotkaniu przeciwko SpVgg Greuther Fürth. Na koniec sezonu VfB Stuttgart awansowało do Bundesligi. W klubie rozegra łącznie 84 spotkania, podczas których zdobędzie dwie bramki.

W styczniu 2019 został oficjalnie zawodnikiem Bayernu Monachium, z którym na koniec sezonu sięgnie po Puchar Niemiec oraz tytuł mistrza Niemiec. Podczas kolejnego sezonu drużyna obroni mistrzostwo kraju, dodatkowo zwycięży Superpuchar Niemiec. W 2020 roku Bayern wygra także Klubowe Mistrzostwa Świata oraz Superpuchar Europy UEFA.

Reprezentacja Francji

Pavard rozpoczął karierę w reprezentacji jako zawodnik juniorskiej kadry U-19 oraz młodzieżowej U-21. W 2017 roku został przyjęty do dorosłej reprezentacji kraju, gdzie zadebiutuje podczas meczu z Walią. Podczas XXI Mistrzostw Świata w Piłce nożnej 2018 zdobędzie z drużyną zloty medal. Jego pierwsza bramka na turnieju i zarazem pierwszy gol strzelony dla reprezentacji zostanie wybrany jako trafienie turnieju; strzał otrzyma również nominację do bramki roku.

W 2018 roku w ramach uznania za dokonania dla Francji zostanie mu nadany Order Narodowy Legii Honorowej klasy V, Chevalier.