Marc Roca przechodzi do Leeds United

Marc Roca kończy swoją przygodę z Bayernem Monachium, teraz jego kariera będzie rozwijać się w Premier League. Jego nowy klub, Leeds United ma być już dogadany z Bayernem w kwestii umowy oraz oficjalnego ogłoszenia transferu, który powinien odbyć się już niebawem.

Powrót do czynnej gry

Gdy Roca ogłosił swoją chęć do częstszej gry nie trzeba było czekać na szybki odzew innych europejskich klubów piłkarskich. Wśród zainteresowanych były zespoły z całego kontynentu, między innymi niemiecki Eintracht Frankfurt, włoska AS Roma czy hiszpański Real Betis. Jednak najprawdopodobniejszym wyborem jest angielski Leeds United. Anglicy czynnie korzystają z okienka transferowego. Od jego początku sprowadzili już dwóch zawodników austriackiej Bundesligi, Brendana Aaronsona oraz Rasmusa Kristensena.

Według informacji jakie widzimy w mediach, Marc Roca już na pewno przejdzie do klubu z Premier League. Hiszpan miał już ponoć zakończyć testy medyczne, co w praktyce oznacza podpisanie kontraktu. Umowa ma obowiązywać do 30 czerwca 2026 roku. Niemieckie media spekulują, że Leeds zapłaciło za defensywnego pomocnika już teraz 12 milionów euro. Kolejne 5 milionów zostanie wypłacone w ewentualnych bonusach.

Podsumowanie kariery w Bayernie

Marc Roca dołączył do Bayernu niespełna dwa lata temu. Od tego czasu rozegrał w jego barwach zaledwie 24 mecze. Jego łączy czas jaki spędził na boisku podczas sezonu 2021/2022 wyniósł 455 minut. Choć nie miał okazji wykazać się na boisku, przyczynił się do nie jednego wyróżnienia. Z Bayernem odbierał bowiem Superpuchar Niemiec, dwa razy wygeyał mistrzostwa Niemiec. Będąc częścią niemieckiego klubu pomógł także wywalczyć pierwsze miejsce w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Klub zdecydowanie nie traci na sprzedaży zawodnika. Oprócz zwolnienia miejsca w rezerwie zarobi jeszcze na pewno kilka milionów. Bowiem za transfer z RCD Espanyol Bayern zapłacił dziewięć milionów euro- kwota ta zwróci się już w podstawowej kwocie kolejnego transferu. Dodatkowo Bawarczycy z cała pewnością będą mogli liczyć na wypłatę bonusów.