Sadio Mané w barwach Bayernu

W kwestii odejścia Roberta Lewandowskiego wiele mówi się o tym, że Bayern puści napastnika tylko w przypadku gdy zdołają sprowadzić jego godne następstwo. Być może niebawem dowiemy się ile jest w tej teorii prawdy, gdyż Bayern zdołał wprowadzić do swoich szeregów gwiazdę światowego formatu.

Nowe wsparcie Monachijczyków

Sadio Mané do tej pory grał w barwach angielskiego Liverpoolu. Jego kontrakt obowiązywał co prawda jeszcze do przyszłego roku. Jednak zarówno sam zainteresowany jak i jego dotychczasowy klub zgodnie podjęli decyzję o zakończeniu współpracy.

Ta informacja niezwykle ucieszyła władze Bayernu, który dość szybko przedstawiły Anglikom swoją propozycję. Pierwsza została co prawda odrzucona, jednak dalsze negocjacje i podwyższenie ceny wykupu w końcu zdołały przekonać Czerwonych do zatwierdzenia umowy. Bayern zapłaci więc Liverpoolowi 32 miliony euro samej podstawy, do tego dochodzi kolejne siedem milionów euro w bonusach.

Gwiazda światowej piłki

Senegalczyk pomyślnie przeszedł przez wszystkie wymagane testy medyczne, dzięki czemu umowa została finalnie zatwierdzona. Nowy kontrakt skrzydłowego będzie obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku. Już od początku rozmów zawodnik miał być bardzo przychylny dołączenia do Bawarczyków. Co na pewno ułatwiło zarówno negocjacje jak i same podejmowanie decyzji- zarówno po stronie Bayernu jak i Liverpoolu.

Sadio Mané po przybyciu do Niemiec podzielił się z fanami radością ze zmiany klubu. Już same rozmowy z władzami klubu oraz osobami odpowiedzialnymi za transfer nastawiły Senegalczyka niezwykle pozytywie. Zdradził także, że jego główną motywacją za wybraniem właśnie Bayernu było bardzo intensywne uczucie, że to właśnie tutaj jego chcą. Jego nastawienie na kolejne sezony to przed wszystkim kolejne wygrane i podejmowanie nowych wyzwań.

Zawodnik podczas swojej gry w Liverpoolu od 2016 roku zdobył z drużyną mistrzostwo Anglii oraz pierwsze miejsce w Lidze Mistrzów. Można się więc spodziewać, że jego wyniki w barwach Bawarii będą równie imponujące.