Noussair Mazraou bohaterem pierwszego transferu tego lata

Bayern rozpoczął sezon transferowy nie marnując czasu. Noussair Mazraou po zakończeniu kontraktu z Ajaksem Amsterdam postanowił przejść na zasadzie wolnego transferu do Bayernu Monachium. Dwudziestoczterolatek podpisał z klubem kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku.

Od mistrza do mistrza

Noussair Mazraou zakończył właśnie kontrakt z mistrzem Holandii, Ajaksem Amsterdam. Teraz postanowił spróbować swoich sił w niemieckiej Bundeslidze, przechodząc także do drużyny mistrzowskiej. Mazraou gra na pozycji prawego obrońcy. Oprócz dotychczasowej gry w Ajaksie, jest także zawodnikiem reprezentacji Maroka. W barwach narodowych występuje od 2018 roku, do tej pory zagrał w dwunastu meczach reprezentacji.

Marokańczyk dość szybko podjął decyzję o dołączeniu do ekipy z Bawarii. Jednym z głównych argumentów było niezwykle dobre porozumienie z władzami klubu oraz wewnętrzne przeczucie piłkarza. W wywiadzie zdradził, że bardzo ekscytuje go wizja gry dla klubu, który może poszczycić się tak bogatą galerią wygranych. W tym oczywiście dziesiąty z kolei tytuł mistrza Niemiec. Ma on wielkie nadzieje na wygranie z Bayernem najbliższego rozdania ligi Mistrzów.

Pierwszy transfer

Bayern ma wielkie plany na wzmocnienie swojej ekipy w przygotowaniach na zbliżający się sezon. Mazraou jest pierwszym piłkarzem, który dołączył do Bawarczyków- tym samym otworzył dla klubu sezon transferowy. Władze klubu są bardzo zadowolone z tego stanu rzeczy. Mazraou jest pełen chęci do gry i podejmowania nowych wyzwań.

Marokańczyk przyszedł do Bayernu z zamiarem zdobywania największych trofeów, nie tylko obrony tytułu Mistrza Niemiec. Właśnie takich zawodników z odpowiednim zapałem brakuje w coraz bardziej zastałym od lokalnych wygranych zespole. Doskonałym przykładem jest tu Robert Lewandowski, który nie kryje się z chęcią odejścia właśnie z powodu braku wyzwań.