Zawodnicy: Kingsley Coman

Wychowanek Paris Saint-Germain, w Bayernie Monachium gra z numerem 11 na pozycji napastnika. Srebrny medalista Mistrzostw Europy 2016 z reprezentacją Francji, do której wstąpił w 2015 roku.

Sylwetka zawodnika

Kingsley Coman urodził się 13 czerwca 1996 roku w stolicy Francji, Paryżu. Jako sześciolatek rozpoczął treningi w lokalnym klubie US Sénart-Moissy, gdzie został zauważony przez Paris Saint-Germain. Od 2005 do 2013 roku był zawodnikiem akademii PSG oraz zawodnikiem drużyn młodzieżowych.

W końcu zadebiutował w pierwszej drużynie w 2013 roku podczas meczu przeciwko FC Sochaux-Montbéliard. Ustanowił tym samym klubowy rekord, jako najmłodszy zawodnik grający w pierwszej drużynie. Miał wówczas równo 16 lat, 8 miesięcy oraz 4 dni. Dodatkowo został udekorowany medalem za zwycięstwo w meczach Ligue 1.

Gdy w 2014 roku jego umowa dobiegła końca postanowi spróbować swoich sił we włoskiej lidze. W okresie od 2014 do 2017 roku grał w Juventusie, z którym w sezonie 2014/215 zdobył trzy ważne zwycięstwa; Mistrzostwo Włoch, Puchar Włoch oraz Superpuchar Włoch.

Bayern i kariera reprezentacyjna

Choć oficjalnie wciąż był zawodnikiem Juventusu, latem 2015 roku został wypożyczony na dwa lata do niemieckiego Bayernu Monachium. Po wygaśnięciu umowy, Bayern wykupił Comana z Juventusu za kwotę 35 milionów euro. Do tej pory w barwach Bawarii Francuz zagrał w łącznie 116 meczach, podczas których zdobył łącznie 24 bramki.

Coman przyczynił się do zdobycia wielu pucharów, z Bayernem sięgał wielokrotnie po Mistrzostwo Niemiec, Puchar Niemiec oraz Superpuchar Niemiec. Rok 2020 zakończył dodatkowo z Superpucharem Europy UEFA, i wygranymi Klubowymi mistrzostwami świata oraz Ligą Mistrzów UEFA.

W 2011 roku po raz pierwszy wystąpił w barwach reprezentacji narodowej, wówczas jako zawodnik drużyny do lat 16. W kolejnych latach grał w kolejnych składach reprezentacji, w różnych granicach wiekowych. W 2015 roku dołączył w końcu do seniorskiego składu, z którym rok później zdobył Wicemistrzostwo podczas Mistrzostw Europy.