Problemy zdrowotne w Bayernie

Skład Bayernu jest już od kilku miesięcy znacznie osłabiony. Zarówno Manuel Neuer jak i Leon Goretzka pauzują z powodu kontuzji. Teraz z gry wykluczony zostaje również Thomas Mueller, który uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Jest jednak szansa, że powróci on na boisku już w marcu, wciąż nie wiadomo jednak kiedy możemy liczyć na powrót pozostałych dwóch zawodników.

Problemy z kolanem

Obecnie po operacji kolana rehabilitację przechodzi Manuel Neuer. Zabieg przeszedł na początku lutego, i zaczyna powoli wracać do przygotowanych dla niego lżejszych treningów. Choć na jego powrót do normalnego treningu i powrotu na boisko możemy liczyć dopiero za kilka tygodni i tak jest w lepszej sytuacji niż jego kolega z drużyny.

Leon Goretzka od początku grudnia nie był w stanie powrócić do drużyny. Podczas meczu rozegranego przeciwko Borussi Dortmund 4 grudnia zeszłego roku był w stanie zagrać jedynie 65. minut. Z powodu kontuzji zmuszony był opuścić boisko i do tej pory wciąż nie może powrócić do gry.

Jak się okazuje, kontuzja rzepki kolanowej zawodnika jest na tyle poważna, że medycy nie mogą postawić jednoznacznej diagnozy. Ciężko więc ustawić im najrozsądniejszy sposób leczenia i rehabilitacji Goretzki. Ewidentnie kolano sprawia mu ogromne problemy, nawet przy najprostszych ćwiczeniach. Niemiec zjawił się niedawno na treningu, który zmuszony był opuścić już po 10 minutach. Problem sprawił mu nawet trucht, nie ma więc co nawet myśleć o bardziej zaawansowanych ćwiczeniach w najbliższej przyszłości.

Jest to ogromny cios dla drużyny, gdyż Leon Goretzka jest jednym z jej ważniejszych filarów. Dodatkowym problemem jest niemożliwość postawienia diagnozy, nie wiadomo więc ile czasu może potrwać przerwa pomocnika.

Izolacja Muellera

Kolejnym czołowym zawodnikiem wykluczonym z gry jest Thomas Mueller. Jest to już drugi raz kiedy zaraził się wirusem. W zeszłym roku po uzyskaniu pozytywnego testu zmuszony był do opuszczenia Kataru i szybkim powrocie do Niemiec. Jednak w jego przypadku jest jednak nadzieja, że powróci do gry na zaplanowany na 9 marca mecz Ligi Mistrzów z RB Salzburg. W najlepszym przypadku będzie w stanie wejść na murawę już 5 marca podczas meczu Bayern Monachium- Bayern Leverkusen.