Tragiczna sytuacja Bayernu odbija się na wyniku spotkania z Borussią M’gladbach

Po meczu Robert Lewandowski nie ukrywał swojej frustracji na skład spotkania przeciwko Borussi M’gladbach. Młodzików miał zobaczyć po raz pierwszy na dzień przed meczem. W składzie znalazł się między innymi zaledwie szesnastoletni Paul Wanner; który z resztą pobił rekord Bayernu stając się najmłodszym zawodnikiem w historii klubu.

Problemy jeszcze przed pierwszym gwizdkiem

Jak na całym świecie, również klubach sportowych pandemia sieje zamieszanie. Nie inaczej jest w również w ekipie Bawarczyków. Najlepiej z zespołu wyszedł kapitan drużyny Manuel Neuer oraz obrońca Lucas Hernández, którzy przechodzą kwarantannę na Malediwach. Nie mieli możliwości powrotu do kraju, gdyż pozytywne testy wykonane jeszcze na miejscu od razu zmusiły ich do izolacji. Kolejni zawodnicy powrócili już do zdrowia, jednak niewystarczająco wcześnie aby powrócić do pełnej formy.

Dlatego też Julian Nagelsmann nie miał łatwego zadania w zebraniu odpowiedniej ilości zawodników na mecz. Nie ma co ukrywać, że Robert Lewandowski był głównym oparciem i nadzieją zespołu. Dlatego też podczas wcześniejszych treningów drużyna składała się z siedmiu- ośmiu zawodników, reszta została dodana na dzień przed spotkaniem.

Sam Lewandowski przyznał, że wśród młodych zawodników dało zauważyć się młode telenty. Z całą pewnością większość z nich była niesamowicie przejęta nagłym awansem i ciężkim przeciwnikiem.

Mecz zamknięty w pierwszej połowie

Rozgrywkę starał rozpocząć się Bayern, zawodnicy starali się nie oddawać piłki i dawać przeciwnikowi możliwości ataku bramki. W 18. minucie padł pierwszy strzał, Robert Lewandowski wynik zdobywając tym samym swoją pierwszą bramkę w 2022. Jednak dominacja Bawarczyków nie trwała długo, jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy padną dwie dodatkowe bramki. W 27. minucie Florian Neuhahus i chwilę późnej, w 31. minucie Stefan Lainer zdobędą gole dla Borussi M’gladbach. W drugiej połowie obie drużyny będą walczyć o zdobycie kolejnych bramek jednak wynik pozostanie niezmieniony. Bayern zaliczy swoją drugą porażę tego sezonu, kończąc spotkanie z Borussią M’gladbach wynikiem 1:2.